olym4.jpg

8 oktober 2025

Proefdraaien voor Special Olympics


Op 13 en 14 juni 2026 zijn de Special Olympics Nationale Spelen in Haarlem, Zandvoort en Haarlemmermeer. Zaterdag was er een klein voorproefje van het sportevenement voor mensen met een verstandelijke beperking. 

Zaterdag 4 oktober was de YvG voor de G-volleyballers. Uit het artikel in het Haarlems Dagblad deze foto's (© Foto United Photos/Toussaint Kluiters) en passage over het volleybal.

De hele dag gaat de Special Olympic-vlam langs bij de sporten die in juni volgend jaar ook op de agenda staan. Naast volleybal zijn dat deze keer atletiek en wedstrijdzwemmen. Op het strand kan door de onstuimige Noordzee helaas het golfsurfen geen doorgang vinden. Met een ’Torch-Run’ brengt een team, met onder meer brandweer en politie, de vlam op elke locatie even langs. Na de nodige speeches kunnen de sporters aan de gang.

Zitvolleybal

De reden dat VC Spaarnestad meedoet met de pré-Special Olympics is simpel. ,,Wij zijn een van de grootste volleybalverenigingen in het land en willen een zo’n breed mogelijk aanbod. Het liefst hadden we al wat leden die vandaag hadden kunnen spelen’’, zegt Van den Beld. ,,Er is binnen de club al zitvolleybal. Robin den Haan is al vijftien jaar de drijvende kracht achter deze afdeling.’’

Als vanzelfsprekend is Den Haan zelf aanwezig in de sportzaal. ,,We hebben al unified volleybal. Dat is een vorm waarbij sporters met en zonder verstandelijke beperking samen spelen. G-volleybal zou een volgende en logische stap zijn. Zelf werk ik bij de Nederlandse volleybalbond. Daar willen ze de sport zo breed mogelijk aanbieden, dus als Spaarnestad daar onderdeel van wordt, juichen ze dat alleen maar toe.’’

olym1

Voor Wesley is duidelijk dat hij gaat volleyballen in juni. ,,We komen uit Terneuzen en doen als Schelde Sport mee. Net als in 2024 in Tilburg en Breda. Deze sporthal is echt geweldig. Ik had ook mee kunnen doen aan atletiek, maar mijn keuze is toch de teamsport.’’